Firmowa Klasa – Chanel

coco chanel

Która z nas nie sniła o perfumach Coco Chanel ? Marka Chanel to klasa i niepowtarzalność sama w sobie. Chanel to francuski dom mody założony przez Coco Chanel, francuską projektantkę, i jest on jednym z najbardziej znanych i najbardziej luksusowych marek na świecie. Jak do tego doszło? Początkowo Coco Chanel posiadała sklep, głównie z kapeluszami oraz damskimi strojami a następnie poszerzyła jego asortyment o odzież w nieco bardziej sportowym wydaniu, które było również propozycja ubioru do pracy.

W roku 1916 powstały kostiumy z dżerseju jej projektu. Kiedy już zyskała sławę, założyła swój dom mody, który mieścił się przy Rue Cambon w Paryżu.  Dom ten funkcjonował i funkcjonuje do dzisiaj pod marką Chanel.

coco chanel perfume

 

Coco Chanel wprowadziła do świata mody ubrania nieco bardziej wygodniejsze wykonane z dzianin, a dzięki  temu kobiety rezygnowały z noszenia niewygodnych, obowiązujących gorsetów i zainteresowały się właśnie ubraniami jej projektów.

coco chanel

Wyznacznikami piękna i klasycznej elegancji były takie ubrania, dodatki i trendy jak: wszelkie sukienki oraz kostiumy wykonane z dzianiny, długie sznury pereł zwieszone z szyi, łańcuchy czy też plastikowa biżuteria, chyba najpopularniejsza sukienka jaką nosi cały świat czyli mała czarna, spodnie dzwony, swetry golfy czy płaszcz prochowiec.

coco chanel

Dużą rolę odegrała także fryzura „na pazia” która także była propagowana przez tę markę. W roku 1921, Coco Chanel stworzyła także z połączenia takich zapachów jak róża, jaśmin i aldehydy, perfum, chyba najbardziej popularny na całym świecie o nazwie No. 5. Obecnie Domem Mody Chanel Kieruje jeden z najwybitniejszych projektantów, Karl Lagerfeld.

About author View all posts

swiat

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *