Farbowanie włosów samodzielnie czy u fryzjera?

farbowanie wlosow

Niemal każda kobieta próbuje dbać o swoje włosy na bardzo wiele różnych sposobów. Jednym z nich jest na przykład ich farbowanie. Koloryzacja włosów może jednak odbywać się na bardzo wiele sposobów, dlatego też trzeba się zastanowić nad zasadniczą kwestią taką jak to, czy włosy powinno się farbować samodzielnie czy też w salonie fryzjerskim, w którym zadanie to wykona za nas profesjonalny fryzjer. Ważną sprawą jest to, że farby do włosów dostępne w sklepach są gorszej jakości niż te profesjonalne w salonach fryzjerskich. Zazwyczaj tak właśnie jest dlatego też należy mieć na względzie, iż farbując włosy samodzielnie można je zniszczyć. Oczywiście nie jest tajemnicą, że nawet najlepsza farba do włosów w jakiś sposób włosy zniszczy, ale im lepiej i uważniej jest nałożona, im bardziej czuwa się nad procesem farbowania, tym mniej nasze włosy są narażone na zniszczenie.

Należy uważać, kiedy farbujemy włosy i jesteśmy w ciąży, lepiej używać farb ekologicznych.

Jeśli chcemy włosy zafarbować w domu, koniecznie powinniśmy pamiętać o tym, aby dokładnie przeczytać instrukcję podaną na opakowaniu. Często kobiety trzymają farbę na włosach o wiele dłużej, niż jest to zalecane, bo uważają, że dzięki temu kolor będzie mocniejszy. Tymczasem prawda jest taka, że czas podany na opakowaniu farby do włosów to wystarczający czas, później zaś włosy już tylko się nadmiernie przesuszają. Jeśli nie mamy wprawy w samodzielnym farbowaniu, dobrze jest poprosić kogoś o pomoc – przykładowo koleżankę. Dzięki temu istnieje większe prawdopodobieństwo, że wszystko pójdzie zgodnie z planem. Farbowanie włosów w domu na pewno wiąże się z o wiele mniejszymi kosztami i tego ukryć się nie da, ale czy efekty nas zadowolą?

Farbowanie włosów u fryzjera wiąże się z większym wydatkiem, ale jednocześnie mamy pewnego rodzaju komfort psychiczny, że wyjdziemy z salonu z takim kolorem włosów i z taką fryzurą jak chcemy. Oczywiście wybór należy do każdej pani, ale czasem warto dać kilka złotych więcej za profesjonalną usługę, aniżeli eksperymentować i być może później żałować.

About author View all posts

swiat

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *