Czy sport może być niebezpieczny?

sporty ekstremalne

Bardzo wiele osób słysząc takie hasło jak „sport” od razu kojarzy je przede wszystkim z czymś bardzo pożytecznym, ze zdrowym, aktywnym stylem życia, piękną figurą i wspaniałą kondycją. I rzeczywiście są to skojarzenia jak najbardziej trafne, ale sport sportowi nie jest równy, bowiem czymś innym jest uprawiane sportu bardzo „rekreacyjnie”, raz na jakiś czas jeżdżąc na rowerze czy chodząc na basen, a czymś zupełnie innym jest uprawianie sportu ekstremalnego.

I jeśli chodzi o taki właśnie sport, bez względu na to jaką dziedzinę wybierzemy, ale taką która zasługuje na miano sportu ekstremalnego, zawsze będzie się to wiązało z bardzo dużym ryzykiem i niebezpieczeństwem. I w tym kontekście sport jak najbardziej może być niebezpieczny. Pomijając jednak sporty ekstremalne, na uprawianie których decydują się ludzie naprawdę odważni i do tego posiadający niezwykłe umiejętności, i w przypadku sportów teoretycznie nie niosących za sobą zagrożenia, zawsze możemy nabawić się jakiejś kontuzji. Jeżdżąc na rowerze możemy się przecież na tyle niefortunnie przewrócić, że złamiemy nogę czy rękę, biegając możemy się poślizgnąć i tak samo zrobić sobie krzywdę. Poczas lata , uprawiamy więcej takich sportów niż podczas zimy, to dobry pomysł na wakacje.

Jeśli chodzi o dzieci, im zazwyczaj coś się przydarza i to nierzadko na lekcjach wychowania fizycznego pod okiem nauczyciela. Tak już bowiem jest, że ruszając się, zwłaszcza szybko, może się wydarzyć bardzo wiele. Oczywiście grając w piłkę siatkową czy jak już było wspomniane, jeżdżąc na rowerze nie ryzykujemy aż tak jak w przypadku ekstremalnego kolarstwa górskiego, skoków na bungee czy nurkowania na dużych głębokościach, ale to nie znaczy, że nie powinniśmy być czujni z zwracać uwagi na to co robimy. Często zdarza się tak, że osoby, które doznały jakiejś kontuzji rezygnują z uprawiania sportu, bo boją się o to, aby sytuacja się nie powtórzyła. Inni zaś wyciągają cenną nauczkę na przyszłość i starają się nie popełniać tych samych błędów, nawet po bardzo poważnych wypadkach, kiedy to niemal otarli się o śmierć.

About author View all posts

swiat

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *